Strona głównadom

Okna, niezbędny element każdego domu

Data: 2021-09-14, Data edycji: 2022-08-26

Wybór stylu okna to kluczowy krok przy rozważaniu zakupu nowych okien i wymiany tych, które obecnie posiadasz. Okna mają ogromny wpływ na wygląd domu, a co ważniejsze, na to, jak postrzegasz jego wygląd. Najlepsze efekty uzyskasz dzięki nowym oknom, wybierając szyby i ramy, które dopełnią styl i architekturę Twojego domu, a jednocześnie będą funkcjonalnie i praktyczne.

Materiały ram okiennych – co wybrać w Fintecnic?


Okna PCV


PCV jest najczęściej używanym materiałem do ram okiennych. To materiał nie tylko tańszy niż alternatywy z drewna i aluminium, ale ma również fantastyczne właściwości izolacyjne w zakresie ciepła i dźwięku. Trwałe okna PCV zapewnią doskonałe bezpieczeństwo Twojego domu, przy niewielkiej konserwacji. PCV zapewnia wiele korzyści, a dzięki ulepszonej technologii produkcji jakość okien poprawiła się w ciągu ostatnich 30 lat, odkąd okna PCV stały się popularne. Dzięki niskiej cenie są najczęściej wybieraną opcją w blokach mieszkalnych.

Okna drewniane


Okna drewniane są klasyczne i ponadczasowe, mogą nadać Twojemu domowi uroku, który wzbudzi zazdrość sąsiadów. Właściciele domów, którzy wybierają drewniane okna, są chronieni przed utratą ciepła i zewnętrznym dźwiękiem dzięki wyjątkowym właściwościom izolacyjnym drewna. Przy wyborze okien z ramą drewnianą potrzebny jest pewien poziom konserwacji, ponieważ jako materiał organiczny mogą one zacząć gnić bez malowania lub obróbki, jednak przy odpowiedniej pielęgnacji przetrwają wieki. Dostępna jest szeroka gama farb i bejc, zwykle nakładanych fabrycznie i objętych gwarancją, więc nie będziesz musiał myśleć o konserwacji przez kilka dobrych lat. Co więcej, używanie drewna to ekologiczny wybór!

Okna aluminiowe


Okna aluminiowe to atrakcyjne rozwiązanie dla właścicieli domów oraz przedsiębiorstw, ponieważ są lekkie i elastyczne, a jednocześnie pozostają solidne. Aluminium łatwo poddaje się modyfikacjom, dzięki czemu jest dobrym rozwiązaniem dla domów z oknami o nietypowych kształtach. Wąskie ramy aluminiowe są szczególnie pożądane w obecnym, nowoczesnym budownictwie, aby zmaksymalizować widok i naturalne światło. Można je dodatkowo pomalować proszkowo na dowolny kolor. Ponadto nowoczesne okna aluminiowe są wyposażone w izolowaną przegrodę termiczną, aby osiągnąć niskie wartości współczynnika U (miara wydajności cieplnej, gdzie niższe liczby oznaczają lepszą wydajność). Co więcej, ramy aluminiowe są praktycznie bezobsługowe, bardzo trwałe, odporne na korozję i w pełni nadają się do recyklingu po zakończeniu ich eksploatacji. Ceny okien aluminiowych są nieco wyższe niż okien PCV, porównywalne z cenami z wyższej półki. Zachęcamy do sprawdzenia oferty okien aluminiowych na fintecnic.pl, m.in. energooszczędnego okna aluminiowego SUPERIAL.

O szybach słów kilka


Dawno minęły czasy, kiedy szyba było tylko szybą. Dzisiejsze okna są dostępne z licznymi pakietami szyb, oferującymi wyjątkowe korzyści w zakresie bezpieczeństwa, kontroli hałasu i efektywności energetycznej.
Większość starych okien jest wyposażona w szyby jednoszybowe, ale nowsze modele są dostępne w konstrukcji dwu- i trzyszybowej. W przypadku szyb dwu- i trzyszybowych, szyby są uszczelnione ze sobą wokół przekładki izolacyjnej, a przestrzeń między szybami wypełniona jest gazem izolującym, takim jak argon lub krypton.

Moskitiery – na ratunek przed owadami


Twój relaks w letni, ciepły wieczór zakłóca nalot owadów? Nie musisz stosować chemicznych środków odstraszających, aby opanować sytuację. Moskitiery to doskonałe rozwiązanie, które zatrzyma insekty z dala od wnętrza, nie zabijając ich. Wybierz na fintecnic.pl moskitierę odpowiednią dla swoich potrzeb z szerokiej oferty produktów. W asortymencie znajdziemy m.in. moskitiery drzwiowe, moskitiery przesuwane czy moskitiery plisowane.
Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą producenta okien i drzwi Fintecnic. W ofercie firmy czekają na nas najwyższej jakości produkty ze stolarki okiennej i drzwiowej, jak również bramy garażowe, rolety zewnętrzne, żaluzje i roletki materiałowe.

Przeczytaj również:

Jak działa pompa ciepła. Czy jest skutecznym źródłem ciepła w domu. Jak zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, na co należy zwrócić szczególną uwagę.

Sprawdzone sposoby na zakup płotów wykonanych z paneli Planujesz ogrodzenie działki, domu- przeczytaj.

Wzorniki rolet zastosowanie, rodzaje, zamówienie Jaki model wybrać i gdzie zamówić

Koszulki patriotyczne- moda na patriotyzm Pokaż, że nie wstydzisz się polskości