Strona głównadom

Ocieplanie domu pianką zalewową

Data: 2019-10-09, Data edycji: 2022-08-26

Dlaczego ocieplenia pianką zalewową są lepsze od innych systemów ociepleń?


Ocieplenie domu to jeden z ważniejszych etapów wykończenia domu. Jest to nie tylko ocieplenie samo w sobie, ale także sposób na zabezpieczenie przed wilgocią. Od kilku lat rynek ociepleń i wykończeń domów zdominowany jest przez pianki ocieplające. Dlaczego są tak dobre i dlaczego biją na głowę wszystkie inne systemy?

Inwestycja w piankę ocieplającą


Wielu przeciwników ociepleń za pomocą pianki używa argumentu ceny. Rzeczywiście pianki są stosunkowo droższe niż styropian, czy wata szklana, różnica jednak polega na tym, że materiały te są sobie zupełnie nierówne. Watę kupuje się na metry kwadratowe, pianka z kolei znacznie zwiększa swoją objętość po tym, jak zostanie rozprowadzona, więc pomimo tego, że jest droższa, potrzeba jej znacznie mniej. Dlatego też jest to dobra inwestycja. Pianki ocieplające mieszane i rozprowadzane są za pomocą specjalnych urządzeń i zastygają dopiero po rozprowadzeniu na ścianach.

Zalety pianki zalewowej


Pianka zalewowa jest wydajna, dużo bardziej niż jakiekolwiek inne produkty do ocieplania i izolacji. Ponadto poza tym, że chroni przed utratą ciepła, izoluje również przed nagrzewaniem się domu latem i sprawia, że zabezpieczony jest on przed wilgocią, czyli zapobiega powstawaniu pleśni i grzybów. Ocieplenia pianka są także dużo łatwiejsze i szybsze. Potrzebny jest do tego przeszkolony i profesjonalny pracownik, który będzie wiedział jak rozmieszać i jak obsłużyć maszynę do montażu pianki, ale w przeciwieństwie do wszystkich innych systemów ociepleń pianka PUR jest rozpylana szybko i bardzo łatwo. Znacznie zwiększa swoją objętość, docierając w nawet najbardziej niedostępne dla wełny czy styropianu miejsca.

Dlaczego warto używać pianki zalewowej?Ocieplenie pianką warto potraktować jako inwestycje w ciepły i suchy dom. Pianki PUR jako jedyne ze wszystkich systemów ocieplania mają tak wysoki współczynnik ochrony przed wilgocią. Pianka może być używana zarówno na dachach, jak i na fundamentach, bardzo dobrze trzyma się elementów pionowych. Ocieplenie i izolacja za pomocą tego systemu pomaga w dużych oszczędnościach zarówno jeśli chodzi o zakup samego surowca, jak i późniejsze ogrzewanie i eksploatację domu. Pianki ocieplające to przyszłość termoizolacji budynków, nie pozostawiają niebezpiecznych, czy szkodliwych dla środowiska odpadów, są łatwe w montażu i sprawiają, że budynek jest zabezpieczony przed utratą ciepła, a jego właściciele oszczędzają na ogrzewaniu i klimatyzacji.

Przeczytaj również:

Sprawdzone sposoby na zakup płotów wykonanych z paneli Planujesz ogrodzenie działki, domu- przeczytaj.

Okna, niezbędny element każdego domu Planujesz zakup okien- przeczytaj.

Wzorniki rolet zastosowanie, rodzaje, zamówienie Jaki model wybrać i gdzie zamówić

Jak działa pompa ciepła. Czy jest skutecznym źródłem ciepła w domu. Jak zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, na co należy zwrócić szczególną uwagę.