Strona głównauslugi

Bogactwo różnorodności, czyli nie samym chlebem człowiek żyje

Data: 2020-03-02, Data edycji: 2021-06-20

Żadne pieczywo nie ma tak wspaniałego smaku, jak to, które pochodzi z prawdziwych, rodzinnych zakładów. Tylko tam używane są tradycyjne receptury, a jakość jest ważniejsza niż cena. Jedną z takich piekarni jest piekarnia rodzinna Guzik. Co jest w jej ofercie? Czy tradycyjnie można wypiekać wyłącznie pszenny chleb?

Bułki


Bułki to świetna alternatywa dla chleba. To doskonała baza do pysznych kanapek i domowych zapiekanek. Bułki z rodzinnej piekarni wcale nie muszą być pszenne. Mogą też być żytnie lub kukurydziane. Ważne jest to, że są one chrupiące, puszyste i wykonane z naturalnych składników. Właśnie dlatego można śmiało oferować je jako przekąskę dla dzieci.

Ciasta i ciastka kruche


W piekarni rodzinnej Guzik nie stawia się wyłącznie na pyszny chleb. W ofercie mają też kruche ciasteczka o różnych kształtach i smakach. Wszystko tak, jak życzy sobie zleceniodawca. Piekarnia może przygotować ciasteczka na imprezy, eventy, uroczystości i wesela... a jeśli ktoś woli tradycyjne ciasta to nic straconego. W piekarni Guzik tworzone są ciasta zgodne z tradycyjnymi recepturami. To jedno z niewielu miejsc, w których wciąż można spróbować prawdziwej W-Zetki na kwaśnej śmietanie, sernika, jabłecznika i wielu innych ciast.

Pączki


Te słodkości zasługują na osobną kategorię. Nie powinny być wymieniane jednym tchem z ciastkami. Pączki są przepyszną bombą kaloryczną, na którą można sobie pozwolić nie tylko od święta. W piekarni rodzinnej można spróbować tradycyjnych pączków - z dżemem lub marmoladą różaną. Można też zaszaleć i wybrać bardziej odważne smaki - z budyniem, z serem, z adwokatem, z czekoladą, z lukrem, z posypką, z cukrem pudrem... Wybór jest ogromny. Najlepiej byłoby spróbować każdego z nich!
Przekąski

Jak już wspomniano, człowiek nie może żyć samymi słodkościami. Dlatego w piekarni rodzinnej Guzik można też kupić słone przekąski - pizzerinki, cebulaki, paszteciki i wiele więcej. Wszystkie te wypieki można zjeść w biegu jako drugie śniadanie albo zaserwować sobie na kolację.


Autor artykułu- Evela

Przeczytaj również:

Olej przepracowany ważne informacje dla restauratorów i nie tylko Jak wybrać firmę do wywozu oleju przepracowanego?

Jakie mają być Twoje okna Planujesz wymianę okien- kilka rad w tym temacie.

Portal znany księgowy pomoże ci przy wyborze księgowego w twoim mieście Od 20 lat współpracujemy z firmami i pomagamy im w prowadzeniu biznesu